Гришо започна с трудна победа участието си в Куинс

0
80

Българската тенис ракета номер едно при мъжете Григор Димитров успя да измъкне трудно победата над Дуди Села с 4-6 6-2 7-6(4), вдъхновен от присъствието на новата му приятелка Мария Шарапова.

Хасковлията зарадва своите фенове с още добри тенис новини, след като премина успешно първи кръг на турнира от категория АТП 250 и в следващата фаза ще трябва да премери сили с четирикратният шампион в Куинс Лейтън Хюит.

Мачът започна без особени изненади, като и двамата тенесисти успяха да задържат подаванията си в тези начални минути на срещата.

При 3-3 обаче Гришо изигра един много слаб сервис гейм и това помогна на Села да достигне до пробив, който се оказа достатъчен за спечелването на сета.

Във втората част, Димитров продължи с отличното изпълнение на сервис, а освен това бе безупречен и в разиграванията. Това му помогна да направи два пробива в подаването на противника и да спечели заслужено сета с 6-2.

В решителната част, българинът поведе с 4-2, но последва спад в играта му и при 4-4 дори допусна нов пробив, и първата ракета на Израел излезе напред в резултата.

Хасковлията се мотивира до краен предел и бързо върна пробива за 5-5, а в последвалия тайбрек Димитров показа железни нерви и измъкна трудна, но заслужена победа.

Добрите тенис резултати в Куинс донесоха на Гришо 5,910 евро от наградния фонд и 10 точки за световната ранглиста.